[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text css_animation=”left-to-right”]

Polski Związek Głuchych Oddział Lubelski zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w  kursach języka migowego realizowanych przez wykwalifikowaną kadrę tłumaczy języka migowego od lat pracujących w środowisku osób głuchych. Kursy są dofinansowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Dopłata do kursu od uczestników wynosi tylko 120 zł. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Kursy zostaną zorganizowane po skompletowaniu co najmniej 10 osób

Kursy prowadzone są na trzech poziomach:

  • elementarny
  • średnio zaawansowany
  • zaawansowany

Każdy z poziomów trwa 60 godz. Po każdym z poziomów szkolenia przeprowadzany jest egzamin i wydawane są stosowne zaświadczenia.

Miejsce kursu:

  • Łuków ul. Warszawska 24

Termin kursu (poziom elementarny):

  • 25.09.2015-11.12.2015, 12 spotkań: piątek godz. 16:30-20:15

Udział na trzech poziomach kursów języka migowego otwiera drogę do uzyskania Certyfikatu kwalifikowanego tłumacza języka migowego – po złożeniu egzaminu w Zarządzie Głównym PZG w Warszawie.

Znajomość języka migowego jest obecnie cenioną przez pracodawców kompetencją ze względu na fakt obowiązywania ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym innych środkach komunikowania się (Dz.U.Nr 209, poz.1243 ze zm.), która zgodnie z art.11 ustawy zobowiązuje każdy organ administracji publicznej do zapewnienia tłumacza języka migowego dla osoby niesłyszącej. W związku z tym osoby znające język migowy są poszukiwane na rynku pracy.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: michk@onet.pl 

pzg_log        rops_log

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]